top of page

Çocuklarla Seyahat Etmek İsteyenlerin Mutlaka Bilmesi Gerekenler


Ebeveynler tatil konusunda ikiye ayrılabiliyor: Bazıları bebeklik çağındaki çocuklarla dünyayı dolaşıyor, diğerleri ise tatillerini ülkede geçiriyor . Bebeğiniz sağlıklıysa ve ebeveynlerin ev dışında tatil yapma arzusu dayanılmazsa, seyahate çıkmaktan çekinmemelidir. #Çocuk ne kadar küçükse, hem hareket halindeyken (uçakla veya vapurla) hem de yerinde (özellikle sıradan bir tatil yeriyse) idare etmek o kadar kolay olur. Bebeğin sadece annenin bakımına, anne sütüne , sıcaklığına ve rahatlığına ihtiyacı vardır.


Sorumlu ebeveynler için çocuklu bir tatil sonsuz koşuşturmacaya dönüşebilir. Endişelerinizi uzaklaştırın! Peki tatilin kabusa dönüşmemesi için ne yapmalı? Tatilde bir bebekten daha kolay bir şey yoktur. Bir bebek arabasıyla veya bebek askısıyla keyifli bir tatil geçirmeniz oldukça mümkün. Ayrı ayrı yemek hazırlamasına gerek yoktur ayrıca çok ve sık uyudukları için sadece sanat galerilerinde sakince dolaşmanıza değil, aynı zamanda bir kafede yemek yemek ve acele etmeden alışverişe gitmenize oldukça imkan sağlayacaktır.


#Bebekle ilk yolculuk unutulmaz olmalı! Gerçek kısıtlamalar olabilecek durumlar sadece mali durum ve bir haftalık tatil değildir. Küçük bir çocukla başarılı bir gezi için ana kriter rahatlıktır. Örneğin, üç yaşındaki bir bebek, bir buçuk yaşındaki bir bebekten daha talepkardır.


Avrupa şehirleri en iyi , sıcak günlerin parklarda piknik yapmanıza ve Eski Kent'in orta çağ sokaklarında uzun süre dolaşmanıza izin verdiği yaz aylarında ziyaret edilir. Türkiye ise kesinlikle gezilip görülmeye değer bir yerdir. İlkbaharda Akdeniz'e çıkıp deniz havasını solumak, güneşlenmek ve meyve yemek iyidir. Ilıman hava ve düşük fiyatlar nedeniyle sonbahar, hemen hemen her yere, özellikle de sahil beldelerine seyahat etmek için mükemmel bir zamandır. Kış seyahatinin coğrafyası tercihlerinize bağlıdır.


Anne ve babaların yaptığı en yaygın hata , koca bir bebek bezi paketiyle başlayıp bir aylık bebek mamasıyla biten tüm evi bir bavula koymaktır . Bir haftalığına tatile gidiyorsanız, ihtiyacınız olan her şeyi yerinde satın alabilirsiniz. Çocuklarla dinlenirken, bir apartman dairesinde kalmak veya bir villa kiralamak çok uygundur. Kalmayı planladığınız konaklama yerinin sahipleri ile iletişime geçin. Ev sahibi, en yakın süpermarkette tam olarak bebeğinizin alışık olduğu kefir türü olup olmadığını size memnuniyetle söyleyecektir. Talep üzerine yanınızda getirmeniz gerekmeyen bebek karyolası, bebek arabası ve diğer gerekli şeyleri temin edebilirsiniz.


Hasta bir çocuk kadar hiçbir şey bir yolculuğu mahvedemez. Çocuklarınızın mükemmel bir sağlığa sahip olduğundan yüzde yüz emin olsanız bile, sağlık sigortası satın alın ve dikkatlice bir ilk yardım çantası hazırlayın. Bu özellikle egzotik ülkelere seyahat eden aileler için geçerlidir. Mutlaka aile hekiminize, çocuğunuzla birlikte seyahat etmeyi planladığınızı önceden bildirin. Soğuk algınlığı veya zehirlenmeden şüpheleniyorsanız , telefonla bir uzmanı arayabilir ve zamanında nitelikli tedavi önerileri alabilirsiniz.


Bebekle seyahat için ipuçları


Çocuklarıyla aktif olarak seyahat eden aileler, bir çocukla neredeyse mükemmel bir seyahatin sırrını keşfettikten sonra bunu her yıl deneyimlemek isteyecektir.


Kendi kendine planlanmış bir gezi ufku genişletir. Normal bir uçuşta, bebeğinizin uykusuna uygun olarak uygun bir kalkış ve varış saati seçin. Bebek maması ve ön sıra koltuklar için ön sipariş verin. Araba kiralama yapacaksınız küçük çocuğunuz için bir araba koltuğu almayı unutmayın. Bunu önceden İnternet üzerinden yapmak en iyisidir, böylece yere vardığınızda ulaşım sizi havaalanında bekliyor olacaktır. Konaklama seçerken, ev aletlerinin mevcudiyetine dikkat edin. Örneğin bir çamaşır makinesi sizi bir yığın pantolon ve tişört taşımaktan kurtaracaktır. Mikrodalga fırın, bebek mamasını hızlı bir şekilde ısıtmanıza ve sizin yemeklerinizi ısıtırken daha az bulaşık yıkamanıza olanak tanır. Sigara içmeyen ve çocuk odası olan aile kafe ve restoranlarının çıktısını alın. Böylece, bir sonraki müzeden ayrılarak, yiyecek bir yer aramak için minimum zaman harcarsınız. Kendi mutfağı olan dairelerde yaşamak, hipermarketlerde ihtiyacınız olan her şeyi satın almak kolay ve ucuzdur. Küçük süpermarketlere kıyasla fiyatlardaki fark önemlidir ve seçim çok daha fazladır. Bebekler yolcu olarak doğarlar. Çocukların bilim tutkusuna saygı duyulmalı ve teşvik edilmelidir!

bottom of page